Sukcesy młodych kickboxerów

W dniach 10-12 marca 2023 najlepsi kickboxerzy z całej Polski zakończyli zmagania w formule Kick Light w Jarosławiu. W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników z 74 klubów. Wśród rywali znalazła się 13-osobowa grupa z klubu Piaseczno X Battle. klub. Wśród juniorów swój kurs zweryfikowali Sebastian Jędraś i Daria Niciporuk. Nie pozostawili wrażenia na swoich przeciwnikach i pewnie wygrali swoje kursy wagowe. Obaj obronili tytuły Mistrzów Polski z 2015 roku. Wśród Seniorów prawdziwym szokiem dla klubu zrobił Mikołaj Dąbrowski debiutując w kategorii wagowej – 79 kg.

– W początkowym niezwykle wyrównanym pojedynku Mikołaj pokonał utytułowanego Rogera Garbaczewskiego z Siedlec, a w kolejnych było już po prostu dużo lepiej. Wreszcie nasz debiutant w kategorii Seniorów pokonał w gali finałowej Nikodema Bidusa z Rebelii Kartuzy i tym samym zdobył swój wstępny tytuł Mistrza Polski Seniorów w Kickboxingu w formule Kick Light – twierdzi Marcin Pałuba, nauczyciel klubu X Fight. Wśród seniorów brązowe medale wywalczyli Patryk Glinka (-69 kg) i Oliwia Ściaj (-65 kg). W ekspertyzie srebro wywalczył trener klubu Mariusz Niziołek.

W dniach 24-25 marca 2023 roku zawodnicy klubu X Fight wzięli udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Kickboxingu w formule Kick Light.Więcej tutaj https://hfo.com.pl/znani-kickbokserzy-ktorzy-odcisneli-swoje-pietno-w-sportach-walki/ Na naszej stronie Sukces 5 medali pozwolił grupie piaseczyńskiej zająć pierwsze miejsce w kategorii klubowej. Złoty medal w kategorii wagowej – 89 kg zdobył Piotr Sieliwoniuk. Srebrne medale zdobyli Natalia Dulian i Dominik Przybyłowski, a brązowe Sehii Babenko i Patryk Glinka. Kubek Polski Senior utrzymany został jednocześnie w tej samej formule. Triumf w tej konkurencji nagrał Rafał Wójcik, który pokonał wszystkich przeciwników w kategorii wagowej – 69 kg.